Levandulové souznění

16.3.2017 Vyp Od

Tak krásná a přesto jednoduchá polo-keříčková bylinka levandule sklízí ve světě čím dál více úspěchů. Nemá ráda hodně vody a dobře snáší sucho. Vypěstovat si ji můžeme sami ze samotného semena, ale pozor proces samotného klíčení trvá až 5 týdnů. A pokud ji chceme hned, tak máme možnost zakoupit samotné mladé rostlinky, tedy sazeničky. Některé se dají pěstovat v květináčcích, truhlících nebo i na zahradě a případně na poli. Zní to jako nesmysl, každopádně je to realita a tam je každá sazenice ručně zasazena.
francouzské levandule na poli
A že jste ještě neviděli půdu, kde je tolik řádků s levandulí? Málokdo ví, že základem některého podnikání byla samotná levandule, která je svým způsobem originální. Ta nejpodstatnější a nejdůležitější. Můžeme se přesvědčit pouhou návštěvou atraktivních webových stránek – levandulovakavarna. Říkáte si, že znáte levanduli jak v šatní skříni, tak trochu i v kuchyni? A už jste ochutnali tu specifickou chuť limonády, dezertu nebo dokonce dort…? Zajímá vás i třeba takový malý fialový obchůdek nebo komentovaná prohlídka statku s polem? Stačí jednoduše vyrazit a udělat si jeden krásný výlet na Moravu. Návštěvou nejen webovek můžete udělat radost sami sobě i dětem.
 levandule obchod
Levandule a zdraví
Takzvaná univerzální levandule léčí a má všestranné použití. Tento fialový květinkový zázrak, který můžeme také označit za„elixír života“ má blahodárné účinky na celý organismus. K využití se používají především květy, které se sušené dále zpracovávají. Od samotné koupele, která zaručí uklidnění a odpočinek pro léčivou stránku a to třeba na obyčejný kašel…
levandulové kytice
Při výrobním procesu je levandule velmi aromatická a práce je tak velmi příjemná. Navíc se také dá využít při výrobě mýdel, kosmetických přípravků, vonných polštářků… Domácnost bude i s pouhým Provence polštářkem nebo vonnou svíčkou zajímavější a vy budete klidnější a spokojenější. Je to úžas, kterému nikdy neodoláte.