Multikina vs menší rodinná kina

Multikina vs menší rodinná kina

12.6.2019 Vyp Od

Kina jsou dnes naší velkou součástí, protože do nich chodíme hned za několika účely. Tím hlavním je samozřejmě sledování filmů, v kinech můžeme film vidět jako úplně první a poté se všem chlubit s tím, jaký film vlastně byl. Dalšími účely, za jakými chodíme do kin, jsou určitě srazy s přáteli či naše první rande s milovanou osobou, kino přeci umí nejlépe upoutat pozornost páru.
slunce na pásu
Jsou lidé, kteří by nevkročili do jiného kina, než je velké multikino v krajských městech. Naopak jsou tu poté i lidé, kteří by ani nevkročili do multikina a dají přednost menšímu rodinnému kinu, které se nachází v jejich městě. Jako to bývá u všeho, i zde má každá volba své pro i proti.
V multikinech můžeme říci, že máme „plný servis,“ můžeme lístky zaplatit online na internetu a nečekat žádné fronty, je zde možnost na zakoupení velkého množství občerstvení a filmy se zde promítají několikrát denně a vždy ještě dříve, než vůbec mají premiéru. Nevýhodou multikin je určitě velká spousta lidí, kteří se zde nachází a také to, že multikino nenajdeme v menším městě a většinou musíme do našich krajských.
V menších rodinných kinech se nám sice může stát, že nám nebude nabídnuto velké množství občerstvení a možnost zakoupení lístků přes internet, zato se tam však nebudeme mačkat s hromadou lidí a také najdeme takové kino v podstatě v každém městě.
Porovnali jsme si multikina s menšími rodinnými kiny, pojďme si teď ještě porovnat dvě největší multikina, která se nachází u nás v Čechách, Cinestar a Cinema City. V některých větších městech se nacházejí obě tato kina, v některých pouze jedno z nich. Určitě každý z nás někdy alespoň jedno navštívil, pojďme si porovnat jejich největší výhody a nevýhody z mé vlastní zkušenosti.
kelímky s popcornem
Po návštěvě obou těchto multikin jsem si dokázal vytvořit obrázek o tom, jaké jsou rozdíly, které mezi nimi panují.
V multikině Cinestar je větší nabídka občerstvení a jsou lépe připraveni i na náročnější zákazníky. Občerstvení je zde o něco levnější. Dále si myslím, že toto multikino převyšuje počtem promítání filmů za den. Promítá jich mnohem více.
Cinema City má naopak o něco chutnější slaný popcorn. Také se mi zde líbí vyřešení sezení v kinech, protože mají mnohem prostornější dvousedačky, než je tomu u Cinestaru.